Belka
Sobota, 2 Grudnia 2023   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pracownicy socjalni - ludzie z wielkim sercem

Data publikacji: 2016-11-23, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Pracownicy socjalni - ludzie z wielkim sercem

W Dniu Pracownika Socjalnego, przedstawiamy piękną historię o pomocy i empatii, która zmieniła życie mieszkańca Nowej Soli.

To pan Henryk. Samotny, starszy mężczyzna po przejściach. Życiowe wybory, złe towarzystwo, choroby i uzależnienia doprowadziły pana Henryka do złej sytuacji zarówno zdrowotnej jak i materialnej.

Nowosolanki Patrycja Siluk i Magdalena Wiśniewska podczas praktyk studenckich w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Soli, odwiedziły z pracownikiem socjalnym MOPS lokal socjalny pana Henryka. To co zobaczyły poruszyło je do tego stopnia, że postanowiły z innymi koleżankami – studentkami pomóc panu Henrykowi, wyremontować i doposażyć jego mieszkanie. Podczas kolejnego pobytu w szpitalu pana Henryka, grupa młodych, uczących się ludzi w krótkim czasie zorganizowała potrzebne rzeczy i wzięła się do pracy. Pozyskiwanie wolontariuszy i propagowanie akcji trwało 3 tygodnie, w tym czasie udało się zebrać sporo potrzebnych rzeczy, materiały budowlane, meble, wyposażenie mieszkania, odzież i żywność. Sam remont mieszkania trwał dwa dni od 24.05.2016 r. do 25.05.2016 r.

W tym niełatwym przedsięwzięciu  uczestniczyli: Siluk Patrycja, Kostrzewa Patrycja, Wiśniewska Magdalena, Doszczak Natalia, Ocimek Joanna, Kołomycka Agnieszka, Kozłowska Marta, Świeczkowska Marta, Jaszczuk Izabela, Królik Karolina

Po zakończeniu studiów  I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim, jedna z inicjatorek akcji, Patrycja Siluk podjęła pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Soli jako pracownik socjalny. Kontynuuje także naukę na studiach magisterskich w zielonogórskiej uczelni.

Patrycja i jej koleżanki cały czas odwiedzają pana Henryka. Pan Henryk Trzyma się dzielnie, nie wrócił do wcześniejszego stylu życia!

Ta historia została uwieczniona w krótkim filmie, który trafił na konkurs „Społecznik roku” organizowany przez wojewodę lubuskiego. film zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Jego rozstrzygnięcie odbędzie 28 listopada w Gorzowie Wielkopolskim.  Podczas gali w Teatrze Osterwy dowiemy się, czy nowosolskie wolontariuszki zdobył nagrodę. Dodatkowo  wojewoda ufunduje nagrody niespodzianki dla wydarzenia, które na facebooku zyska największą liczbę polubień.

 

redakcja, Źródło artykułu: nowasol.pl, Autor zdjęć: nowasol.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowosolski 

Powiat nowosolski – powiat w województwie lubuskim, którego stolicą jest Nowa Sól. Przynależą do niego gminy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Kolsko, Otyń, Siedlisko oraz miasta Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Nowe Miasteczko.

Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie powiatu w interesujący sposób, można też rozkoszować się atrakcjami wodnymi, dzięki jeziorom Pojezierza Sławskiego. To idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i wędkarstwa. Wielu odwiedzających decyduje się na noclegi na polach namiotowych, nieopodal kąpielisk. Warto wspomnieć o rezerwatach przyrody, których nie brakuje. Turyści wielokrotnie w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach, np. majowym Spring Rock Festiwal.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola