Belka
Sobota, 2 Grudnia 2023   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zakończył się projekt wspierany przez komitet paraolimpijski

Data publikacji: 2022-03-25, Data modyfikacji: 2022-03-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończył się projekt wspierany przez komitet paraolimpijski

Zakończył się projekt Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego “START” w Zielonej Górze oraz Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, którzy w 2021 roku powołali sekcję pływania dla dzieci z niepełnosprawnościami. W podsumowaniu sezonu uczestniczył prezydent Jacek Milewski. Zajęcia odbywały się na Pływalni Krytej Solan w ramach projektu „Bądź Aktywny! 2021” którego patronem jest Polski Komitet Paraolimpijski, a cały projekt realizowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rekrutacji uczestników projektu dokonano spośród dzieci niepełnosprawnych ze szkół podstawowych w Nowej Soli (10 osób) ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku.
ZSR ”Start” koordynował realizacją tego zadania, a trenerami prowadzącymi zajęcia byli Mirosław Rutkowski oraz Michał Półtorak. W podsumowaniu projektu uczestniczyła także wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Danuta Tarnawska, prezes zarządu Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze, naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz oraz radna Rady Miejskiej Anna Ast. W zajęciach uczestniczyło dwóch wolontariuszy którzy aktywnie wspomagali trenerów i dzieci, które mogą liczyć także na aktywny doping swoich rodziców.
Zajęcia wystartowały 1 czerwca ubiegłego roku. Odbywały się dwa razy w tygodniu z rozszerzeniem o sesje letnią i zimową, podczas których dzieci skorzystały z zajęć codziennie. Podczas 2,5-godzinnych zajęć dzieci uczestniczyły w grach i zabawach podczas których oswajały się z wodą. Uczyły się pływać na piersiach i grzbiecie, aby samodzielnie mogły bezpiecznie korzystać z basenu i wód otwartych. Zajęcia były dostosowane do możliwości uczestników.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Nowej Soli
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowosolski 

Powiat nowosolski – powiat w województwie lubuskim, którego stolicą jest Nowa Sól. Przynależą do niego gminy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Kolsko, Otyń, Siedlisko oraz miasta Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Nowe Miasteczko.

Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie powiatu w interesujący sposób, można też rozkoszować się atrakcjami wodnymi, dzięki jeziorom Pojezierza Sławskiego. To idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i wędkarstwa. Wielu odwiedzających decyduje się na noclegi na polach namiotowych, nieopodal kąpielisk. Warto wspomnieć o rezerwatach przyrody, których nie brakuje. Turyści wielokrotnie w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach, np. majowym Spring Rock Festiwal.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola