Belka
Sobota, 2 Grudnia 2023   imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Powstało Centrum Pomocy Humanitarnej

Data publikacji: 2022-04-04, Data modyfikacji: 2022-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Powstało Centrum Pomocy Humanitarnej

Przez wiele dni nasz powiatowo-miejski magazyn darów był centrum doraźnej pomocy humanitarnej dla naszych ukraińskich przyjaciół. Zaopatrzenie opierało się na darach ofiarowanych przez naszych mieszkańców, zakładach pracy, uczniach oraz miejskim budżecie. Wraz z rozbudową systemowego wsparcia (nadanie numeru PESEL, 300 złotych jednorazowego świadczenia, 500+ dla dzieci, świadczenia rodzinne itp.) wsparcie żywnościowe w Nowej Soli będzie zapewnione przez Polski Czerwony Krzyż, który tym samym przejmuje funkcję centrum pomocy humanitarnej w Nowej Soli.
Od wtorku 5 kwietnia po odbiór żywności oraz środków chemicznych obywatele Ukrainy mogą zgłaszać się do Punktu Pomocy Humanitarnej PCK ul. Wróblewskiego 3. Punkt będzie czynny w każdy wtorek i środę w godzinach 12.00-16.00 oraz w czwartek w godzinach 14.00-18.00.
Dary z magazynu przy ulicy Bohaterów Getta zostaną przekazane do magazynu PCK, który decyzją prezydenta Jacka Milewskiego, zostanie dodatkowo zasilony toną żywności kupioną przez Urząd Miejski w Nowej Soli.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Nowej Soli
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowosolski 

Powiat nowosolski – powiat w województwie lubuskim, którego stolicą jest Nowa Sól. Przynależą do niego gminy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Kolsko, Otyń, Siedlisko oraz miasta Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Nowe Miasteczko.

Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie powiatu w interesujący sposób, można też rozkoszować się atrakcjami wodnymi, dzięki jeziorom Pojezierza Sławskiego. To idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i wędkarstwa. Wielu odwiedzających decyduje się na noclegi na polach namiotowych, nieopodal kąpielisk. Warto wspomnieć o rezerwatach przyrody, których nie brakuje. Turyści wielokrotnie w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach, np. majowym Spring Rock Festiwal.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola