Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dozamet Nowa Sól Dji Drone

 
Historia i tradycje odlewnicze Dolnośląskich Zakładów Metalurgicznych sięgają roku 1827, kiedy to założono zakład odlewniczy. Na peryferiach ówczesnej Nowej Soli, Karl Heinrich Glaeser uruchomił hutę żelaza. Po upadku państwowej firmy w roku 1999, firma Dozamet została zakupiona przez obecnego właściciela. Od 2000 roku firma funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki wykupieniu prawa do stosowania znaku firmowego, a także dokumentacji technicznej oraz zatrzymaniu kadry technicznej, produkcja na potrzeby rynku odlewniczego została utrzymana. W 2001 roku firma wznawia produkcję swojego sztandarowego produktu tj. skrzyń formierskich z przeznaczeniem na rynek USA. W latach 2002-2006 Dozamet staje się jednym z największych na świecie eksporterów skrzyń formierskich na rynek amerykański.

 


DjiR
 
Data pliku video: 2018-11-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowosolski 

Powiat nowosolski – powiat w województwie lubuskim, którego stolicą jest Nowa Sól. Przynależą do niego gminy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Kolsko, Otyń, Siedlisko oraz miasta Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Nowe Miasteczko.

Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie powiatu w interesujący sposób, można też rozkoszować się atrakcjami wodnymi, dzięki jeziorom Pojezierza Sławskiego. To idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i wędkarstwa. Wielu odwiedzających decyduje się na noclegi na polach namiotowych, nieopodal kąpielisk. Warto wspomnieć o rezerwatach przyrody, których nie brakuje. Turyści wielokrotnie w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach, np. majowym Spring Rock Festiwal.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola