Belka
Środa, 4 Sierpnia 2021   imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MON: Społeczne poparcie dla rozbudowy armii (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-14, Data modyfikacji: 2017-08-14
A A AWydrukDrukuj  
 

- MON informuje:

Jak wynika z najnowszych sondaży przeprowadzonych przez CBOS Polacy czują się bezpieczni. Akceptują też zwiększenie liczebności armii i wzrost wydatków na modernizację techniczną, którą uznają za konieczną.

Poparcie dla zwiększenia wydatków na obronę Polski wyraziło niemal 75% respondentów. Ponad 87% pytanych uznało, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia. 66,7% badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii. Prawie 86% Polaków opowiada się za współpracą Wojska Polskiego z państwami NATO. Niemal 80% Polaków wyraża poparcie dla współpracy armii polskiej armii z armią USA.

Sondaż wskazuje na kilka trendów w podejściu opinii publicznej do kwestii bezpieczeństwa państwa i działań Ministerstwa Obrony Narodowej. Widać, że temat obronności państwa należy do tej grupy zagadnień, w których respondenci mają wyrobione zdanie, gdyż rzadko kiedy liczba osób nie mających zdania na poruszane kwestie przekracza 10% badanych.

Zdecydowana większość respondentów poparła modernizację armii uważając, że unowocześnienie jest konieczne.

Jak wskazuje wynik badania, respondenci popierają współpracę Polski z sojusznikami oraz są przychylni rozmieszczeniu wojsk amerykańskich w Polsce.

Wyraźnie widać, że obywatele popierają priorytetowe działania podejmowane przez resort obrony narodowej, których celem jest zwiększenie liczebności wojska i jego modernizacja techniczna. Przychylnie odnoszą się też do ścisłej współpracy z sojusznikami, w tym do stacjonowania wojsk NATO w Polsce.

Badania Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło w lipcu i pierwszych dniach sierpnia. Ankieterzy ośrodka przepytali reprezentatywną grupę 1000 respondentów. Pytania dotyczyły m.in. stosunku pytanych do obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zwiększenia liczebności Sił Zbrojnych i wzrostu nakładów na obronę Polski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

 

kom/ kka/, Źródło artykułu: MON
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nowosolski 

Powiat nowosolski – powiat w województwie lubuskim, którego stolicą jest Nowa Sól. Przynależą do niego gminy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, Kolsko, Otyń, Siedlisko oraz miasta Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów i Nowe Miasteczko.

Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie powiatu w interesujący sposób, można też rozkoszować się atrakcjami wodnymi, dzięki jeziorom Pojezierza Sławskiego. To idealne miejsce dla fanów żeglarstwa i wędkarstwa. Wielu odwiedzających decyduje się na noclegi na polach namiotowych, nieopodal kąpielisk. Warto wspomnieć o rezerwatach przyrody, których nie brakuje. Turyści wielokrotnie w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w lokalnych imprezach, np. majowym Spring Rock Festiwal.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola